Červenec 2018

Recept: Ovesná kaše

9. července 2018 v 11:18 | Hrašule |  Recepty
Pokud řešíte ráno také problém s tím, co si dát k snídani a než to vymyslíte, je skoro oběd, tak Vám tenhle článek možná pomůže. Na začátek ještě musím říct, že já jsem ovesné kaše nikdy neměla ráda. Jednou mamka koupila nějakou instantní, která vážně nebyla dobrá a pak jsem jednou ochutnala nějakou pohankovou a to byl konec na dlouhou dobu.

Až nedavno jsem o kaších slyšela od více lidí nezávisle na sobě, jaká je to prý skvělá snídaně a hned jsem dostala několik tipů. Musím říct, že se můj názor hodně rychle změnil a to už během prvního pokusu :D
Moje hodnocení: Asi jako krupicová kaše, akorát zdravá ♥

Dělám tedy celou domácí, žádnou instantní nebo předem připravenou směs. A navíc si můžete udělat každé ráno jinou, podle chuti. Podělím se s vámi o svůj recept.

Na 1 porci:
30 - 40 g ovesných vloček
mléko - podle toho, jak ji chcete hustou
strouhaný kokos
kakao na vaření
skořice
med - 1 necelá malá lžička

Postup:
Mám zatím jen celé vločky, takže je umixuji v robotu na téměř hladkou směs, hodím je do menšího hrnce a zaliju mlékem. Vločky nechám trochu změknout a mezitím si připravím ostatní suroviny. Postupně přivedeme směs k varu a přidáváme ostatní - med, skořici nebo další ingredience, podle chuti :)

(Kakao se tam dávat nemusí, já jen na zdravé věci nejsem zvyklá, tak aby to nebyl hned takový šok :D )

Když je kaše hustá jak chceme, nalijeme ji do misky nebo talíře a můžeme ozdobit ovocem. Pokud vám nevadí teplé ovoce, můžete si ho přidat přímo do směsi. Mě více chutná tepelně neupravené, takže ho přidávám až jako poslední. Pokud budete dávat do kaše banán, doporučuji dávat méně cukru nebo medu :)
Další shrnutí

8. července 2018 v 20:16 | Hrašule |  Něco jako deníček

Zdravím všechny zase po menší pauze! :)
Překvapilo mě, kolik měl minulý článek o brigádách pozitivních ohlasů, takže pokud vám to nějak pomohlo s rozhodováním, mám radost, že to nebylo v k ničemu. Já dnes posílala životopis do Penny, na brigádu jen na léto, jak jsem na to také celkem zvědavá. Postupně budu přidávat články, mám toho teď za sebou moc a nestíhám ani dávat fotky do počítače.

Zatím můžu říct, že mám za sebou úspěšné přijímačky na mgr. studium, promoci a také několik výletů. Můžete se těšit na fotky ze Zoo Plzeň, Zvíkova, ale také na recept.

Je jedna věc, o kterou bych se s Vámi chtěla podělit a je to webová stránka s aplikací, kterou jsem nedavno objevila.
Jde o projekt EPP - Pomáhej Pohybem

Jak to funguje? Je to jednoduché, jako klasický sportstracker, kde si zapnete gps a vyrazíte na výlet. Za váš výlet ale postupně dostáváte body, které pak můžete věnovat někomu, kdo potřebuje pomoct k dosažení jeho cíle. Jedná se například o vybavení různých sociálních zařízení pro lidi s handicapem apod. Já už jsem přispěla zatím 100 bodů, ale mám z toho radost. Jen tedy doufám, že to funguje tak jak píšou a vážně se k těm lidem dostanou, ale snad ano. Už jsem dříve takhle pomáhala na stránce Čtení pomáhá, ale tohle je pro mě mnohem lepší :)

Můj screen po jedné procházce, přidáno na projekt "Pomáháme mezi řádky"


Děkuji všem za návštěvy a komentáře :)