Květen 2018

Příběh Květin 0.3 - Den 15. - 21.

23. května 2018 v 14:38 | Hrašule |  Příběh květin

Slíbené fotky. Je to celkem pokrok, mám radost, že se jim daří :D Bohužel sem teď nestíhám přidávat vůbec nic, mám za týden poslední pokus na státnice a pokud to nedám, studovala jsem 3 roky zbytečně. Vlastně 4, s tím prodlouženým, ale to jsem chodila do práce, takže ho jako "studijní" moc nepočítám. Držím palce všem spolutrpitelům, které čeká maturita, zkoušky, státnice, cokoliv :)


Den 15. Popisek vždy patří k fotce nahoře.


Den 15.


Den 16.


Den 16.


Den 16.


Den 18.


Den 20.


Den 21.

Happy Mother's Day

17. května 2018 v 12:59 | Hrašule |  Fotky

Hi. ♥
V tomhle článku bude jen pár fotek, takže pokud se těšíte na text, musíte ještě chvilku vydržet, za chvilku bude pokračování dalších květin (yes, pořád žijou!)

Napřed jsem o tomhle ani psát nechtěla, ale pak se mi povedlo pár fotek, tak je sem rovnou dám. Asi všichni zaznamenali, že v neděli byl Den Matek, nebo svátek,.. Pamatuji si, že jako malá jsem tohle až tak nehlídala. Mamce jsem dávala takové ty dětské dárky hlavně k svátku nebo narozeninám, často jsem něco kreslila, vyráběla a tak. Když jsme byli na chalupě, táta mi vždycky říkal, že je nějaký svátek a pomohl mi pro mamku natrhat květiny. U nás se den matek neslaví nijak zvlášť, ale přijde mi to jako dobrá příležitost dát mamce něco pěkného. I když zrovna já jsem zastánce názoru, že k tomu není potřeba žádná událost nebo příležitost, snažím se i na tyhle "menší" svátky nezapomínat, takže většinou dám mamince alespoň květinu nebo něco malého. Letos to vyhrála růže ♥

A jako takový bonus k fotkám, konečně jsem se rozhodla změnit podpis. U grafiky, jestli nějaká bude, ponechám ten starý, ale tenhle novější mi přijde k fotkám vhodnější, takový jemnější. Prostě mi přijde, že tu fotku tolik nekazí :D

Děkuji za přečtení, pokud jste došli až sem. Chápu, jestli někdo text absolutně ignoruje a kouká jen na fotky, já to tak většinou dělám :D Bohužel teď do konce května nemám skoro žádný volný čas, takže většina novinek bude až v červnu.. nicméně, hned jak jsem otevřela Blog a viděla téma týdne "Zlo v každém z nás", hned mě přepadlo několik nápadů, co by se o tom dalo napsat. Hlavně asi proto, že zastávám názor, že v člověku žádné zlo být nemusí. Well, uvidíme.
Mějte se ♥

quotes for mothers day

Layout 4.4 (Creative Club)

17. května 2018 v 12:45 | Hrašule |  Layouty
Po dlouhé době zase nějaká grafika. Je pravda, že od doby, co se věnuji focení a fimu, už na grafiku není tolik nálada ani čas :) Tentokrát layout pro náš Creative Club, který můžete najít na Virtuální Stáji :) Pokud chcete, můžete se také přidat.

(Klkni na obrázek pro plnou velikost)

Tady je ukázka už přímo na webu: http://creative-ufonek.blog.cz/


Příběh Květin 0.2 - Den 9.

9. května 2018 v 17:47 | Hrašule |  Příběh květin
"Shouldn't need to be so fucking hard
It's just life on earth
It doesn't need to be the end of you, or me.."


Hi :)
K velkému překvapení asi nás všech, květiny stále žijou. Díky všem, kdo jim fandil a držel palce :D Ani se s nimi nic zvláštního nestalo, takže přidám rovnou fotky.
Jinak dnes u nás byla asi na 10 minut bouřka. Už to vypadalo, že bude konečně pršet a trochu se ochladí, ale nakonec jen trochu sprchlo a hned to přešlo.


A asi nejlepší (haha :D) zážitek se odehrál, když jsem se rozhodla, že půjdu běhat. "Běhat". Dost pochybuju, že se můj výkon dá s během vůbec srovnávat. Už jsem se o něco takového snažila i vloni, dokonce s cílem uběhnout za měsíc 100 km. Ano, to jsem ještě netušila, co je to za šílenství a skončila jsem asi u 23 km a najednou byl konec měsíce :D
Leto jsem začala se cvičením, s aplikací Home Workout, ale o tom jsem raději ani nepsala. Taky chodím občas bruslit, ale to pořád není takové, dá se za večer ujet třeba 10 kilometrů, ale naše dráha je tu taková, že jezdíte kolem fotbalového hřiště, kde se často vyhýbáte ještě dětem na kole a to časem omrzí. Takže jsem se rozhodla, že je čas dát běhu druhou šanci! No, ani jsem nečekala, že to bude nějaký hvězdný výsledek, ale na poprvé to podle mě není až tak hrozné.
Nedávám to sem kvůli tomu, že by se snad bylo čím chlubit, ale proto, abych to mohla později porovnat a sledovat nějaké zlepšení nebo spíš zhoršení :D Hlavně, tohle je spíš motivace pro lidi, kteří si myslí, že běhat nemohou, protože to neumí. Věřte mi, když jsem to zvládla já, tak už to zvládne opravdu, ale opravdu každý.
Jediný rozdíl mezi "běháním" vloni a letos je, že vloni mi po cestě odumíraly nohy a kolikrát jsem pak myslela, že už ani nedojdu domů. Překvapivě, tentokrát to bylo jiné, nohy úplně v pohodě, ale myslela jsem, že mi vyskočí plíce a poběží přede mnou :D Ale to nevadí, chci alespoň zkusit, jestli třeba po nějakém pravidelném běhání, bude aspoň o trošku lepší výsledek :)

A jak jste na tom Vy? Chodíte běhat, bruslit, cvičit..? :)Příběh Květin 0.1 - Den první

1. května 2018 v 11:35 | Hrašule |  Příběh květin
Tenhle styl moc neposlouchám, ale tahle je prostě skvělá! Úplná letní atmosféra ♫


Hi.
Vítám všechny pravidelné i náhodné čtenáře. Jak se Vám daří v těchhle skoro letních dnech? Patříte k té skupině, která má volno nebo přijde z práce a jde rovnou někam k vodě/bazénu?Nebo jste naopak jako já ta druhá skupina, které se tohle absolutně netýká a nějaké sluníčko postřehne až když se spálí, protože má před zkouškovým a už teď ví, že to nemá šanci stihnout?

Ano, asi je to podle názvu nečekané, ale tenhle článek se bude týkat květin. Na začátek je asi třeba říct, že já jsem nikdy žádný velký fanoušek kytek nebyla. I přesto, že moje mamka květiny miluje a pěstuje je každé léto, mě to už od mala spíš odrazovalo. Protože jako malé dítě, jsem s rodiči přijela na chalupu a první co malé dítě chce je jasné - nějakou zábavu, což u mě bylo hlavně kolo, míč, hokejky, prostě klasická dáma xD
No, jenže s tím nastává ten problém, dvakrát jsem kopla do míče a hned se ozvalo:
"Dávej pozor na ty kytky, vždyť je ulomíš!" No, nedej bože když jsem to do tý kytky opravdu trefila, to už se dalo přirovnat k apokalypse. Když už jsem byla starší, ne jenom že jsem na ně musela dávat pozor, abych je nezlikvidovala, ale ještě jsem měla vlastní kropáček a musela pomáhat se zaléváním -.-

Do teď jsem měla v pokoji dva květináčky s rýmovníkem (asi se to tak fakt jmenuje :D), což je pro mě naprosto ideální rostlina - je to asi nezničitelné, hrozně rychle to roste, stačí to občas zalít a dá se z toho udělat čaj.

No a protože poslední dobou vidím, že většina mých bývalých spolužáků už má děti, práci, byt a všechno možné, rozhodla jsem se začít s něčím jednodušším → něco vypěstovat.

Takže jsem vybrala něco fakt nenáročného, co by mělo vydržet i na slunci a nepotřebuje to žádnou extra péči a koupila jsem si v obchodě 3 sazeničky Afrikánu (podle googlu se to jmenuje Aksamitník, ale všichni chápeme)


Sazeničky jsem vezla v kelímku, protože v obchodě byly rovnou v takovém hromadném plastovém platu (jako na vajíčka, ale bylo to plastové a byly v tom kytky xD) Takže už po cestě, jsem měla strach, že to určitě nevydrží, ulomí se a nebo radši dobrovolně vyskočí z kelímku a umřou :D


Pak jsem si říkala, že když do teď přežily v takových podmínkách, tak že by to mohly zvládnout i u mě.


Tady už jsou zasazené v truhlíku. Protože jsem četla, že potřebují hodně místa, tak mají rovnou královské prostory xD


A tady už je den 2.! Což je úspěch, protože přežily noc. Chápejte, já jsem nikdy nic nevypěstovala, ani se o to nesnažila, takže pro mě je i takováhle maličost opravdu doslova rekord xD A musím říct, že mě to docela chytlo, občas se na ně jdu podívat na balkon, jestli na ně nesvítí moc sluníčko, nepotřebují zalít nebo se třeba o centimetr nepohnuly :D


Takovýhle mají výhled z balkonu, kde jsou umístěné, takže se musí mít přímo královsky. Tam bych snad vyrostla i já :D


Uvidíme, jak se jim bude dařit dál. Můžete jim se mnou fandit, držet palce nebo vyhrožovat.
Mějte se :)