Duben 2018

Zonerama

1. dubna 2018 v 11:29 | Hrašule |  Fotky
Hi :)
Mám tady dobrou zprávu pro ty, kdo si rádi prohlíží fotky, ale nemají rádi blog, články a podobně. Po dlouhém boji jsem si založila galerii na webu Zonerama.com (a ne, není to reklama :D)

Ale vezmu to od začátku, jak k tomu došlo → Už asi rok jsem přemýšlela, že si založím stránku na facebooku, kam budu přidávat fotky, fimo, náušnice apod., prostě vše, co najdete i tady na blogu, protože jsem si říkala, že tam je větší šance, aby se přidali i další lidé, ne jen stálí návštěvníci jako tady. Well, tak stránku jsem pořád neudělala :D Takže facebook nevyšel, možná se k tomu dostanu někdy později.

Další účet jsem měla na serveru Fotolia, jenže další problém, překvapivě. Server funguje tak, že Vám fotky musí schválit, rozhodně neberou každou a dále to funguje jako Shutterstock a jiné fotobanky, někdo Vaši fotografii najde a může si ji koupit a dále ji používat. No světe div se, moje si nikdo nekoupil :D Ale o to nejde, problém byl v tom, že celou Fotolii koupila firma Adobe a rovnou tím všem členům vnutili založení Adobe ID a podobných kravin.. takže, tady začíná ten vtipný příběh, rozhodla jsem se, že účet na Fotolii zruším. Já jsem si myslela, že moje angličtina není až tak špatné, ale po tom, co jsem 10 minut procházením celých stránek prostě nikde nenašla odkaz na zrušení účtu, už jsem byla mírně vytočená. Tak jsem napsala na helpdesk o mé žádosti o zrušení účtu a asi moje angličina nebude zas tak hrozná, protože chlapík na helpdesku odepsal asi během dvou dnů, že můj účet byl zrušen, jak jsem si přála. Hurá.

Další můj účet je na DeviantArtu, který je podle mě fajn, ale pořád pro obyčejné smrtelníky bez znalosti angličtiny je to trochu vyšší level. Tím teď myslím hlavně starší lidi, kteří s počítačem nepracují tak často. Takže po vyloučení všech ostatních stránek mi zbyla Zonerama, tak proč to nezkusit.
Zatím jsem tam asi teprve týden, takže jsem ani nestihla prozkoumat všechny funkce, ale už teď to můžu hodnotit velmi pozitivně. V podstatě Vám nabízí k dispozici vlastní úložiště a free editor, podle mě skoro srovnatelný s Lightroomem. Navíc s elegantním a podle mě hodně přehledným designem. Organizace alb, složek a celkové stránky je čistě na Vás :)

Ukázka pro představu

Pokud by někdo chtěl prohlížet i ostatní fotky, tady je odkaz na celou stránku

Ještě jedna fotka ze včerejšího výletu a přej všem hezký zbytek volna :)