Duben 2018

Shrnutí týdne + Zoo

22. dubna 2018 v 16:03 | Hrašule |  Něco jako deníček
Hi.
Přeji všem pěkné odpoledne, doufám že si všichni užíváte sluníčka. My jsme byli včera na procházce s tím, že "jasně, půjdeme odpoledne, dokud je sluníčko a trochu teplo".. Well, what a great idea. Náš super výlet měl "jenom" 7 kilometrů, ale po tom, co bylo 29°jenom ve stínu, jsem si už po prvním kilometru myslela, že se se všemi dobrovolně rozloučím a radši umřu. Já jsem si samozřejmě musela vzít foťák, protože bez něj ani ránu a k tomu jsem ještě přibalila pití. Takže náš výlet si představte asi tak, jako když ve 30 stupních nesete alespoň 2 kilové závaží xD Ale jako procházka byla pěkná, to zase jo.Nechce se mi obrázky zmenšovat v programu, takže jsem to zkusila manuálně rovnou na blogu a pevně doufám, že si s tím nějak poradí, případně se všem omlouvám, pokud budete mít jednu fotku přes 3 obrazovky :D


Aha, teď si určitě všichni říkáte, jaká tam je krásná příroda a jak to musela být klidná jarní procházka. No tak to ani omylem. Na jednu takovouhle fotku musíte počkat tak pět minut, protože jinak ty stromy přes davy lidí ani nevidíte. Ok, to trochu přeháním, ale vážně, čekala jsem, že to bude normální procházka lesem a popravdě, chvílemi jsme šli pomalu ve frontě. Takže bylo nejlepší vždy tak na 10 minut zastavit a čekat, až lidi přejdou. Ono asi pár lidí na procházce byl nebyla taková tragédie, jenže to bychom nesměli počkat kolonu kočárků, která co deset metrů zablokovala cestu. Chápu, že je fajn vzít kočárek a vyjet někam do přírody, ale když jedou 4 vedle sebe na cestě, kam se sotva vejdou lidi pěšky, je to už trochu horší, nedej bože když k tomu vyjedou proti vám ještě kola. To už je pomalu větší kolize než na D1. Příště už jdu fakt na procházku někam na pole a k rybníku jen ráno nebo v noci, když všichni spí nebo jsou v práci.


Docela to vypadalo, že labutě jsou na lidi zvyklí víc než já :D

No nevadí, další výlet byl do Zoo :) Ze které mám asi tak milion fotek, proto jsem vybrala 3, které mi přijdou
nejpovedenější.


Pták, myšák a ještěrka.. xD Ne vážně, bohužel si nepamatuju názvy, takže jediné jméno co vím, je Daman Kapský, který vypadal jako největší mazlík, seděl u skla a nechal se fotit, čímž se stal mým novým oblíbencem :) Pokud byste někdy jeli na výlet do Plzně, návštěvu Zoo určitě doporučuji, ale udělejte si na to raději víc času, je tam toho tolik, že to člověk pomalu ani za celý den nestihne projít, i když tam chodí každý rok už několik let :D

Další super věc, na kterou jsem přišla kvůli prokrastinaci je server Soutěže. I když jsem nikdy nic nevyhrála, všechno je lepší než učení, takže pokud by to chtěl někdo zkusit, tady je odkaz :) Souteze.cz

A druhá taková stránka je Forge of Empires (jo, protože je lepší stavět armádu než otázky ke státnicím)

♫♥♥♫♪♥

Přeji všem hezký zbytek víkendu.
Pokud nebude něco, co by stálo za článek přes týden, tak asi přidám až další shrnutí třeba příští víkend, do té doby se mějte pěkně :)Zonerama

1. dubna 2018 v 11:29 | Hrašule |  Fotky
Hi :)
Mám tady dobrou zprávu pro ty, kdo si rádi prohlíží fotky, ale nemají rádi blog, články a podobně. Po dlouhém boji jsem si založila galerii na webu Zonerama.com (a ne, není to reklama :D)

Ale vezmu to od začátku, jak k tomu došlo → Už asi rok jsem přemýšlela, že si založím stránku na facebooku, kam budu přidávat fotky, fimo, náušnice apod., prostě vše, co najdete i tady na blogu, protože jsem si říkala, že tam je větší šance, aby se přidali i další lidé, ne jen stálí návštěvníci jako tady. Well, tak stránku jsem pořád neudělala :D Takže facebook nevyšel, možná se k tomu dostanu někdy později.

Další účet jsem měla na serveru Fotolia, jenže další problém, překvapivě. Server funguje tak, že Vám fotky musí schválit, rozhodně neberou každou a dále to funguje jako Shutterstock a jiné fotobanky, někdo Vaši fotografii najde a může si ji koupit a dále ji používat. No světe div se, moje si nikdo nekoupil :D Ale o to nejde, problém byl v tom, že celou Fotolii koupila firma Adobe a rovnou tím všem členům vnutili založení Adobe ID a podobných kravin.. takže, tady začíná ten vtipný příběh, rozhodla jsem se, že účet na Fotolii zruším. Já jsem si myslela, že moje angličtina není až tak špatné, ale po tom, co jsem 10 minut procházením celých stránek prostě nikde nenašla odkaz na zrušení účtu, už jsem byla mírně vytočená. Tak jsem napsala na helpdesk o mé žádosti o zrušení účtu a asi moje angličina nebude zas tak hrozná, protože chlapík na helpdesku odepsal asi během dvou dnů, že můj účet byl zrušen, jak jsem si přála. Hurá.

Další můj účet je na DeviantArtu, který je podle mě fajn, ale pořád pro obyčejné smrtelníky bez znalosti angličtiny je to trochu vyšší level. Tím teď myslím hlavně starší lidi, kteří s počítačem nepracují tak často. Takže po vyloučení všech ostatních stránek mi zbyla Zonerama, tak proč to nezkusit.
Zatím jsem tam asi teprve týden, takže jsem ani nestihla prozkoumat všechny funkce, ale už teď to můžu hodnotit velmi pozitivně. V podstatě Vám nabízí k dispozici vlastní úložiště a free editor, podle mě skoro srovnatelný s Lightroomem. Navíc s elegantním a podle mě hodně přehledným designem. Organizace alb, složek a celkové stránky je čistě na Vás :)

Ukázka pro představu

Pokud by někdo chtěl prohlížet i ostatní fotky, tady je odkaz na celou stránku

Ještě jedna fotka ze včerejšího výletu a přej všem hezký zbytek volna :)