Lightroom

19. října 2017 v 10:02 | Hrašule |  Něco jako deníček
Taková letní ♫ člověk by skoro zapomněl na to ošklivé počasí venku
Come a little closer, let me taste your smile
Until the morning lights
Ain't no going back the way you look tonight
I see it in your eyes
I just need to get it off my chest
Yeah, more than you know
...


Tak teď něco pro pobavení. Sleduju různé stránky s ukázkami z photoshopu a poslední dobou se mi i na fb nabízely různé návody a ukázky z lightroomu. Lightroom patří stejně jako PS k Adobe, jen má být profesionálnější k úpravě fotografií. Okej, tak to zkusíme, bude to sranda. Haha.

Instalaci jsem ještě zvládla úspěšně, pak jsem otevřela program, kde na mě koukalo několik okýnek a záložek, takže jsem ho raději zase zavřela a šla dělat něco jinýho. Po pár hodinách jsem si řekla, že tomu dám ještě šanci a snažila se o nějakou úpravu. Samozřejmě nápovědu a návody nečtu, protože jsou pro amatéry :D Takže, asi po 10 minutách nadávek jsem šla hledat návod, jak v LR vůbec otevřu debilní fotografii. Fajn, nebylo to tak hrozný, jsem se to dělalo takovým způsobem, který by mě nikdy nenapadl. Další návody jsem samozřejmě nečetla, takže jsem prostě zkoušela random funkce a čekala, co to udělá. Jako testovací jsem vybrala fotku z výletu na zříceninu Krašov :)


Takže takhle vypadala původní fotka bez úprav.


Takhle je mírně upravená z Lightroomu, možná špatně, protože zatím nevím k čemu jaká funkce slouží :D


A úprava level 3. Tahle se mi líbí nejvíc, ta azurová voda je boží ♥ Takže program má super funkce, jen mi přijde hrozně komplikovaný. A oproti photoshopu úplně totálně. Ale až se s tím naučím, určitě to bude moc fajn a za pár let na něj taky nedám dopustit :) A jo, fotky jsou bez podpisu, protože nástroj pro text jsem se zatím radši ani neodvážila hledat :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama