Umění mlčet

29. srpna 2017 v 23:46 | Hrašule |  Téma týdne
Takže, napřed jedna tematická ♫Existuje několik druhů mlčení. Například, když jste někde v kolektivu a nejste si jisti tím, co chcete říct, možná je někdy lepší zůstat zticha. Další typ je, když jste s kamarády, sedíte například u ohně a nikdo nemluví, jen si všichni užívají ten pocit a atmosféru. Všichni vnímají tu chvilku klidu a vnímají to stejně, přestože nikdo neřekne ani slovo. Víte, že jakékoli slovo by tuhle chvilku zkazilo.
Možná, že za další typ by se dala považovat milosrdná lež. Víte o něčem, co by druhému mohlo ublížit, možná mu to navždy zničit život. Ale víte, že to nesmíte říct. Dokážete to? Jak dlouho, je člověk schopen něco takového udržet?

Nejsmutnější je ale podle mě situace, kdy se zamilujete. Zdá se vám to šílené že, hned vysvětlím proč. Každý si řekne, že na zamilování není nic špatného a vše se dá nějak řešit. Taky bych si to myslela, dokud se nezamilujete do nesprávné osoby. A co hůř, do osoby, která se to nesmí nikdy dozvědět. Zničilo by to vše. Její život, váš život, váš společný vztah, pokud prozatím byl alespoň kamarádský, pracovní a kdo ví jaký. Pořád to nezní tak hrozně, tak si představte osobu, které byste to vážně nemohli říct, například váš příbuzný, profesor ve škole, šéf, nejlepší kamarád/ka .. prostě nějaký vztah, o kterém víte, že by to nemělo šanci. Je to osoba, kterou vídáte každý den a bavíte se s ní i přesto, že chcete něco víc. I tak ale chcete, aby byla šťastná a pomáháte jí. ̶F̶R̶I̶E̶N̶D̶Z̶O̶N̶E̶. Víte, že ona k vám necítí to samé.

"Je to láska, je to dojetí,
je to jediné upřímné objetí,
(T. Klus - Navěky)

Ano, proto jsem tak ráda, když můžu být s Tebou. Jsem šťastná, když Tě mohu mít alespoň chvilku pro sebe a při každém našem objetí si přeji, aby se zastavil čas a já s Tebou mohla být už napořád. Přála bych si, abych mohla pořád koukat do tvých kouzelných očí, jako když jsem je viděla poprvé.

Mlčet a vydržet to i za cenu, že nikdy nedosahnete toho, co chcete, protože víte, že by to druhému ublížilo. To je podle mě umění.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | Web | 30. srpna 2017 v 11:06 | Reagovat

Pěkný článek! Umět být upřímný a zároveň taktní je opravdu těžké. Někdy je mlčení příjemné, jindy tíživé. Souhlasím:).

2 photo editor photo editor | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 11:17 | Reagovat

I agree, sometimes silence is important, it has role in protecting the relationship

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama