Nový OP + náramek Wayfarer

4. srpna 2015 v 17:10 | Hrašule |  Něco jako deníček
Zdravím Vás :)

Článek má 2 části, v první se s Vámi musím podělit o svůj zážitek z úřadu. V další Vám představím svůj nový náramek :3


http://www.wayfarer.cz/multimedia.php?path=/content/x-trader/multimedia/15097.jpeg&size_x=370&size_y=370&keep_aspect_ratio=1&cache=1&reduce_only=1


Ke konci srpna mi končí občanka, takže jsem musela na úřad podat žádost o novou. Jo, ale kam?
Na úřadě v našem městě tohle prý nedělají, protože jako menší město patříme pod jiné, úplně daleko, ale naštěstí mají i pracoviště v Plzni, takže jsem se vydala tam. Asi půl dne mi trvalo, než jsem našla, kam teda vlastně mám jít, co mám mít s sebou a kolik to bude stát.
V jejich systému se absolutně nedá vyznat, protože na stránkách úřadu je napsánou POUZE tohle:
"500 Kč za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a elektronickým čipem
50 Kč za občanský průkaz bez strojově čitelných údajů (0-15 let)"

No, vzala jsem si radši víc peněz, kdyby ani těch 500 nestačilo xD Hned první problém nastal, ještě než jsem se dostala na řadu. Dole v čekárně si musíte vzít z automatu pořadové číslo a to sledujete na digitální tabuli, než se na vás dostane řada. Tak sleduju, když se tam objevilo moje číslo, tak jsem šla do místnosti vedle, hledat do kterých dveří mám jít. Trvalo mi to najít asi 3 minuty, protože to bylo o patro výš. No, když jsem došla nahoru, na tabuli už svítilo číslo o 3 vyšší, než jsem měla já.
Tak jsem se někoho ptala, jak je to možný, že jsem měla jít já. BUDU MUSET DOLU PRO NOVÝ LÍSTEK A ČEKAT ZNOVA!?
Ani náhodou, čekala jsem, až někdo vyjde ven a pak jsem šla na řadu.

Naštěstí paní u přepážky byla moc milá a říkala, že se to občas stane, že se lidi předbíhají a přeskakují i tak (asi běžný systém). Fotku vám udělají přímo tam a hned do počítače, takže ji ani nedostanete do ruky, akorát vidíte že vypadáte jako idiot, navíc fotka byla jen černobílá, takže jsem na to zvědavá.

Aspoň mi udělal radost můj nový náramek, objednaný z Wayfarer.cz :)Za chvíli bude ještě článek: DIY z Loom bands gumiček! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama